پیام شهردار/ روز دانشجو                                                                                                                             ۱۶ آذر ۱۴۰۲

۲۴ آبان ماه روز کتاب و کتابخوانی گرامی باد.شهردار فریدونشهر در پیامی فرارسیدن ۱۶ آذر و روز دانشجو را تبریک گفت. متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

در طول تاریخ، دانشگاهیان به عنوان قشر فرهیخته سعی در حفظ استقلال دانشگاه ها و به تبع آن استقلال و سربلندی کشور داشته اند و هر گاه مانعی در این راه دیده اند ، نقش موثری در آغاز حرکتهای مردمی داشته اند . بی شک ، حماسه ضد استبدادی و استکبار ستیزی ۱۶ آذر سال ۱۳۳۲ ، با ارزش ترین نمونه و یکی از برگهای ماندگار تاریخ ایران زمین ، حماسه رشادت دانشجویان آگاه این سرزمین است که با ایستادگی و مقاومت، فریاد ضد استکباری ملت شریف ایران را به گوش جهانیان رساندند . فرا رسیدن روز ۱۶ آذر هر سال یادآور حماسه شهادت سه تن از دانشجویان مسلمان و مبارز میهن اسلامی در ذهن جامعه اسلامی ما زنده می‌شود که پیام‌آور عزت و شرف دانشگاه و نماد مقاومت جامعه دانشگاهی در برابر سلطه خارجی و خود کامگی داخلی است. این روز فرصتی است که نقش برجسته و پررنگ دانشجویان، این قشر تاثیرگذار و پرافتخار را در جامعه یادآوری کنیم و یادمان نرود که آنها همواره در جهت شکوفایی ایران اسلامی تلاش کرده و نقش بسزایی داشته‌اند و دارند. اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای دانشجو در دوران انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ، فرا رسیدن ۱۶ آذر بعنوان روز دانشجو را به همه اصحاب علم و اندیشه خاصه دانشجویان و اساتید وارسته و برجسته دانشگاه ها به ویژه دانشجویان و جامعه دانشگاهی تبریک عرض نموده، و عزت و سربلندی این عزیزان را از خداوند متعال خواستارم .

روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی فریدونشهر

فهرست