زمستان به‌لطف سرمای هوا، فرصت مناسبی برای پرداختن به ورزش‌ها و تفریح‌های زمستانی مثل اسکی روی برف است. پیست اسکی فریدون شهر در استان اصفهان، یکی از بهترین مکان‌ها برای یک روز زمستانی پرهیجان و شاد در کنار دوستان و خانواده محسوب می‌شود. با این مقاله از سایت شهرداری فریدونشهر همراه شوید تا اطلاعات بیشتری از مرتفع‌ترین پیست اسکی ایران به دست آورید.

پیست اسکی فریدونشهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب استان اصفهان در منطقه‌ای کوهستانی و در پنج کیلومتری غرب شهر فریدونشهر واقع در ارتفاعات موسوم به گردنه روستای چغیورت استقرار یافته است. پیست اسکی فریدونشهرکه تنها پیست اسکی استاندارد در استان اصفهان است و دارای شیب تند و منحصر به فرد حدود ۳۵درجه است، مرتفع‌ترین پیست اسکی فلات مرکزی ایران است. ارتفاع پایه پیست اسکی فریدونشهر از سطح دریا دو هزار و ۶۳۰ متر است و در بالاترین نقطه پیست به سه هزار متر می‌رسد که با این مشخصات این پیست اسکی مجهز به برفکوب وسایر امکانات رفاهی و درمانی می باشد. پیست اسکی فریدونشهر بسته به نوع بارش در سال بطور نسبی پنچ تا هفت ماه از سال دارای امکان انجام ورزشهای زمستانی بخصوص در فصول سرد و ماه اول بهار است.

 

امکانات و تجهیزات پیست اسکی فریدون‌ شهر

اگر به پیست اسکی فریدون شهر می‌روید و جزو آن دسته از افردای هستید که تابه‌حال اسکی نکرده‌اند؛ اما دوست دارید این ورزش مهیج را یاد بگیرید، می‌توانید به مدرسه‌ی اسکی پیست بروید که آموزش‌های لازم را به افراد مبتدی ارائه می‌کند. رشته‌های آلپاین و اسنوبرد نیز از دیگر ورزش‌هایی هستند که در این مدرسه آموزش داده می‌شوند.

تله اسکی، سورتمه‌سواری، بالابر آموزشی، بالابر ویژه اسکی‌بازان حرفه‌ای یا بالابر بشقابی، تله‌سیژ و زیپ‌لاین، از تفریح‌ها و بازی‌های این پیست هستند. تیوپ‌سواری نیز یکی از هیجان‌انگیزترین سرگرمی‌های جوانان محسوب می‌شود که برای این منظور، سه لاین برای آقایان و سه ‌لاین برای بانوان در نظر گرفته شده است.

امکانات جانبی

پیست اسکی فریدون شهر، مجهز به برف‌کوب و امکانات رفاهی و درمانی است. این پیست دارای اقامتگاه ویژه ورزشکاران و اسکان اسکی‌بازان، درمانگاه، سالن مجهز به سیستم گرمایشی، رستوران، کافی‌شاپ، پارکینگی با ظرفیت ۱۵۰۰ خودرو و نمازخانه است. علاوه بر این، پیست مذکور جهت اقامت گردشگران، پنج سوئیت با ظرفیت هشت نفر نیز دارد.

هزینه‌ های پیست اسکی فریدون‌ شهر

پیست اسکی فریدون شهر، هزینه‌ی ورودی ندارد؛ ولی بسته به نوع تفریحی که می‌خواهید در پیست انجام دهید، باید هزینه‌های متفاوتی را بپردازید.

تیوپ‌ سواری در پیست اسکی فریدون‌ شهر

گرچه تیوپ‌سواری، تفریحی بسیار هیجان‌انگیز، مهیج و ارزان به شمار می‌رود؛ اما خطرناک است و می‌تواند حادثه‌آفرین شود. در استفاده از این وسیله بسیار مراقب باشید و از امکانات ایمن و استاندارد موجود در پیست استفاده کنید.

زمان بازدید: از پاییز تا اواخر فروردین ماه
ساعت بازدید: روزهای یکشنبه و سه‌شنبه، از ساعت ۱۴ تا ۱۶؛ روزهای پنجشنبه و جمعه، از ساعت ۹ تا ۱۶
نشانی: پیست اسکی فریدون شهر در ۱۸۰ کیلومتری غرب اصفهان و ۶ کیلومتری فریدون شهر، در دامنه کوه تسیخه قرار دارد. دسترسی به این پیست از طریق جاده‌ی ارتباطی اصفهان به الیگودرز، سه راهی فریدون شهر، پس از شهرستان فریدون شهر، جاده‌ی فریدون شهر به سیبک، سه راهی جاده روستای چغیورت امکان‌پذیر است.

 

 

پرسش‌های متداول

تنها پیست استاندارد استان اصفهان چه نام دارد؟

پیست اسکی فریدون شهر

پیست اسکی فریدون‌ شهر چه امکاناتی دارد؟

تله اسکی، سورتمه‌سواری، بالابر آموزشی، بالابر ویژه اسکی‌بازان حرفه‌ای یا بالابر بشقابی، تله‌سیژ و زیپ‌لاین

هزینه تفریحات پیست اسکی فریدون شهر چقدر است؟

پیست اسکی ورودی ندارد؛ اما برای هر یک از تفریحات آن باید بین ۲۰ تا ۶۰ هزار تومان بپردازید.

پیست اسکی فریدون شهر کجاست؟

این پیست در ارتفاعات گردنه روستای چُغُیورت در فریدون شهر استان اصفهان قرار دارد.
فهرست