در دیدار با معاون کنسولی وزارت امور خارجه مطرح شد:تأکید استاندار اصفهان بر ارتقای دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان به اداره کل 

   ۱۸ تیر ۱۴۰۲

استاندار اصفهان گفت: این مطلب را به وزیر محترم امور خارجه مطرح کرده‌ام که مجموعه دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان می‌تواند اداره کل ارتقاء یابد.به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در آیین معارفه رئیس دفتر نمایندگی دفتر امور خارجه در استان اصفهان که با حضور معاون کنسولی وزارت امور خارجه برگزار شد ضمن تبریک میلاد امام موسی کاظم (ع)، گفت: اصفهان با پیشینه‌های تاریخی و فرهنگی، ظرفیت‌های علمی، فناوری، صنعتی و اقتصادی از توانمندی‌های بسیاری برخوردار است که اکنون این ظرفیت‌ها به ضرورت تبدیل شده‌اند.
وی ادامه داد: امیدوارم با پشتیبانی‌های وزارت امور خارجه بتوانیم یک دوره متفاوت از گذشته و رو به جلو را به ثمر برسانیم زیرا تصور ما این است که در یک دوی امدادی هستیم.
استاندار اصفهان متذکر شد: پیش از این دو بار این مطلب را به وزیر محترم امور خارجه مطرح کرده‌ام که مجموعه دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان می‌تواند به اداره کل ارتقاء یابد.
دکتر مرتضوی ادامه داد: وزیر محترم نیز براساس ظرفیت‌های اصفهان این موضوع را شفاهاً پذیرفته‌اند.
وی یادآور شد: شکل گیری این ساختار سبب می‌شود تریبون‌ها و میزهای جدیدی در استان باز شود تا بتوانیم در حوزه‌های مأموریتی به درستی عمل کنیم.
استاندار اصفهان گفت: با ظرفیت شهرداری و اتاق بازرگانی کمک خواهیم کرد تا امکانات سخت‌افزاری دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان تکمیل شود در این راستا می‌توانیم یکی از جلسات شورای بین‌الملل استان را در دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان تشکیل دهیم.

ظرفیت‌های نهفته اصفهان در حوزه تولید صادرات محور

امیررضا نقش معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان نیز در این مراسم گفت: قطعا در حوزه معاونت اقتصادی استانداری، بحث توسعه ارتباطات بین‌الملل و گسترش روابط تجاری به ویژه با کشورهای هدف را بعنوان یکی از اولویت‌های استان دنبال خواهیم کرد.
وی ادامه داد: با هم افزایی و همدلی حرکت‌های بسیار خوبی در استان آغاز شده است و با همت همه دستگاه‌های اجرایی می‌توانیم به اهداف پیش رو دست یابیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری اصفهان گفت: اصفهان در مبحث اقتصاد گردشگری، اقتصاد دانش بنیان و صادرات محصولات حرف های بسیاری برای گفتن دارد که در راستای اولویت‌های دولت و وزارت خارجه بر مبنای دیپلماسی اقتصادی است.
دکتر نقش افزود: ظرفیت‌های نهفته بسیاری در استان اصفهان وجود دارد ازجمله اینکه می‌توانیم بیش از پیش به سمت تولید صادرات محور برویم و در این موضوع تسهیل گری کنیم.
وی خاطرنشان کرد: تلاش می‌کنیم فرودگاه اصفهان را به جایگاه حقیقی خود برسانیم، باتوجه به ترمینال جدید خارجی که در اصفهان راه‌اندازی شده ظرفیت برای توسعه استان آماده است.
دکتر نقش در پایان گفت: گردشگری سلامت یکی از ظرفیت‌هایی است که می‌توانیم با قدرت در آن نقش آفریتی کنیم که البته تنها با هم افزایی و همکاری به این مهم می‌توان دست یافت.
گفتنی است: در این مراسم مصطفی دولتیار بعنوان رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در استان اصفهان معرفی شد، پیش از این علیرضا سالاریان این سمت را برعهده داشت، وی هم اکنون سفیر ایران در کشور قبرس است.
مراسم تودیع سالاریان پیش از اعزام به کشور قبرس با حضور استاندار اصفهان برگزار شد.روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی فریدونشهر

فهرست