تأکید استاندار اصفهان بر پشتیبانی تمامی دستگاه‌های اجرایی از مجموعه بهزیستی                                               ۲۵تیر ۱۴۰۲

 

استاندار اصفهان در شورای اداری استان گفت: برای پشتیبانی از مجموعه بهزیستی نیز بایستی تمامی دستگاه‌های اجرایی بضاعت‌های خود را به میدان بیاورند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، شورای اداری استان با حضور استاندار اصفهان، معاونین و مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان برگزار شد.
دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان در خصوص دستور اول این نشست که به مناسبت هفته گرامیداشت بهزیستی به مطالب مرتبط با این حوزه اختصاص یافت، عنوان کرد: زمانی که ماموریت‌های این سازمان را مرور می‌کنیم؛ رویکرد و منش حضرت امیرالمومنین علی(ع) در ذهن‌ها نقش می‌بندد.
وی ادامه داد: حسب رویکرد جمهوری اسلامی مبنی بر دستگیری از نیازمندان و توانخواهان در سال ۱۳۵۹ با همت شهید فیاض بخش سازمان بهزیستی در ایران اسلامی شکل گرفت و سالهاست این مجموعه در بیش از ۵۰ مأموریت مختلف به مردم خدمت‌رسانی می‌کند.
استاندار اصفهان عنوان کرد: کارمندان این سازمان و اداره کل در استان با هدف‌های متعالی بر سر کار آمده‌اند و در حوزه فعالیت خود نقش آفرینی می‌کنند از طرفی جامعه مسلمین و مؤمنین در برابر توانخواهان مسئولیت‌هایی را بر عهده دارند.
دکتر مرتضوی متذکر شد: آیات و روایات متعددی بر توجه ویژه به جامعه مخاطب بهزیستی سفارش کرده است.
وی افزود: از این رو ضمن گرامیداشت هفته بهزیستی که اهمیت و شأن یک مجموعه را در جامعه زنده نگه می‌دارد برخورد واجب می‌دانیم به مأموریت‌های خود توجه ویژه داشته باشیم.
استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: در مورد جذب نیروی انسانی مورد نیاز برای مجموعه بهزیستی انتظار می‌رود سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی مساعدت های لازم را داشته باشد.
وی ادامه داد: برای پشتیبانی از مجموعه بهزیستی نیز بایستی تمامی دستگاه‌های اجرایی بضاعت‌های خود را به میدان بیاورند.
دکتر مرتضوی متذکر شد: همچنین امروز، جلسه‌ای برگزار و مواد قانونی ابتر در این حوزه مورد بررسی و زمینه‌های اجرای قوانین فراهم و تسهیل شود.
وی همچنین در خصوص اهمیت موضوع عفاف و حجاب نیز گفت: کارهای ویژه‌ای و هماهنگی‌هایی در این حوزه پیش‌بینی شده است امروز نیز برنامه‌ای در این خصوص برگزار و دستگاه های قضایی، امنیتی و انتظامی استان در این امر همراه هستند.
استاندار اصفهان اظهار کرد: در قرارگاه عفاف و حجاب استان نیز شرح وظایف دستگاه‌ها تدوین شده و معتقد هستیم با مستندات شورای انقلاب فرهنگی امکان جمع کردن برخی ناهنجاری و بی بندوباری‌ها که در جامعه با برنامه دشمن هدایت می شود؛ فراهم است.
دکتر مرتضوی افزود: از این رو مدیران دستگاه‌ها نسبت به وظایف خود در این خصوص توجه لازم را داشته باشند.
وی در خصوص اهمیت اقامه نماز نیز، بیان کرد: برخی رؤسا و مدیران کل دستگاه‌ها نسبت به مهمترین مأموریتی که خداوند متعال از آن پرسش می کند اهتمام ندارند.
استاندار اصفهان ادامه داد: این موضوع از عدم شرکت مدیران در جلسات اقامه نماز مشخص است از این رو توصیه می‌کنیم مدیران توجه ویژه‌ای به امر اقامه نماز در ادارات که مورد پرسش حضرت حق است، داشته باشند.روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی فریدونشهر

فهرست