تأکید استاندار اصفهان بر ضرورت عزم همگانی در ساخت و تولید مسکن                                                                 ۲۴تیر ۱۴۰۲

استاندار اصفهان گفت: خود و همه مدیران و مسئولان استان و کشور را در برابر دستور مقام معظم رهبری‌ سرباز می‌دانیم تا تلاش کنیم با تسهیلگری امر مهم ساخت مسکن در کشور و استان رونق بگیرد.

 به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، نود و نهمین جلسه شورای مسکن استان با ارائه گزارش بانک مسکن استان در خصوص تسهیلات فروش اقساطی نشده پروژه‌های باقیمانده مسکن، ارائه گزارش شرکت عمران فولادشهر در خصوص پروژه‌های باقیمانده مسکن مهر و گزارش شرکت عمران بهارستان در خصوص پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها برگزار شد.

در این شورا دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان بیان کرد: ظرف یک هفته، کمیته‌ای با محوریت اداره کل راه و شهرسازی استان تشکیل شود و پیشنهاد کارشناسی شده برای تعیین تکلیف مسکن مهر تحویل داده نشده مورد بررسی و ارائه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: کسانی که در شرایط تورم در اجرای تعهدات اهمال می‌کنند و از طریق تصاحب سرمایه مردم برای خود انباشته‌ای جمع می‌کنند بایستی به گونه‌ای نقره داغ شوند تا آخرین نفر در اینگونه سوءاستفاده ها باشند.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: در این کمیته برای مقابله با فرد یا افرادی که با سوءاستفاده تعهدات خود را انجام نداده و از شرایط تورم و بهره‌مندی از سرمایه مردم نفع شخصی می‌برند تصمیم‌گیری شود و در جلسه‌ای با حضور مسئولان قضایی استان مطرح و پشتیبانی‌های لازم برای برخورد با این بی‌قانونی‌ها اتخاذ شود.

وی عنوان کرد: هدف این است امکانی که در حوزه مسکن مهر بوده و به سرانجام نرسیده در چرخه تولید و ارائه مسکن قرار بگیرد.

استاندار اصفهان ادامه داد: خود و همه مدیران و مسئولان و استان کشور را در برابر دستور مقام معظم رهبری‌ سرباز می‌دانیم تا تلاش کنیم با تسهیلگری امر مهم ساخت مسکن در کشور و استان رونق بگیرد.

وی یادآور شد: همه اعتبار کشور به میدان آمده تا وضعیت بهم ریخته مسکن مردم سامان بگیرد.

استاندار اصفهان گفت: شورای عالی مسکن به صورت ماهانه با حضور رییس جمهور برگزار می‌شود و در این جلسات در خصوص پشتیبانی های مالی و زیرساختی و تسهیلگری فرایندها تصمیم‌گیری می‌شود.

دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: پشتیبانی‌هایی که باید از اقشار متفاوتی که در نهضت ملی مسکن هستند اتفاق بیفتد روی میز شورای عالی مسکن است.

وی عنوان کرد: با توجه به استمرار و پیگیری رییس جمهور در این حوزه  امید است چالش‌های کلان در ساخت مسکن در آینده‌ای نزدیک رفع شود.روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی فریدونشهر

فهرست