با استقبال استاندار؛ رئیس مجلس الجزایر وارد اصفهان شد                                                                                                    ۰۱ شهریور ۱۴۰۲

رئیس مجلس الجزایر در صدر هیئتی پارلمانی با استقبال دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار، وارد اصفهان شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری اصفهان، ابراهیم بوغالی رئیس مجلس ملی الجزایر در صدر هیئتی پارلمانی شب گذشته (سه‌شنبه ۳۱ مرداد ماه) با استقبال دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان از طریق فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی وارد اصفهان شد.

استاندار اصفهان در بدو ورود رئیس مجلس الجزایر گفت: از اینکه اصفهان را به عنوان مقصد دوم سفر خود در ایران انتخاب کردید بسیار خرسندیم. اکثر مقامات کشورهای مختلف که به ایران تشریف می‌آورند، به اصفهان نیز سفر می‌کنند و من به عنوان استاندار اصفهان وظیفه خود می‌دانم که به استقبال این عزیزان بروم.

وی با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم شرایط را برای توسعه روابط در حوزه‌های اقتصادی فراهم کنیم، افزود: ایران و الجزایر علاوه بر اشتراکات فرهنگی و سیاسی و تشابه مواضع این دو کشور در موقعیت‌های مختلف در رویدادهای جهانی، متأسفانه در حوزه‌های فرهنگی، گردشگری و اقتصادی همکاری‌های کمتر را داشته است.

دکتر مرتضوی تصریح کرد: ما از ارتباط و افزایش تعاملات با الجزایر استقبال می کنیم و امیدواریم این تعاملات بتواند به درجه قابل قبولی برسد، زیرا کشور الجزایر را واقعا کشور برادر خود می‌دانیم و مواضع قاطع شما در مقابله با رژیم صهیونسیتی دل همه مردم ما را شاد می‌کند.

استاندار اصفهان خاطرنشان کرد: توجهی که شما به مصالح امت اسلام دارید نیز برای ما بسیار ارزنده است و به ما برای توجه و علاقه‌مندی بیشتر برای ارتباط بهتر با الجزایر انگیزه می‌دهد.

مردم الجزایر برای ملت ایران بسیار احترام قائل هستند

رئیس مجلس الجزایر نیز ضمن ابراز خرسندی از سفر به اصفهان، اظهار کرد: از ابتدای سفر به ایران دیدارهایی با رئیس مجلس، وزیر امور خارجه و رئیس جمهور ایران در تهران داشتیم.

وی با ابراز امیدواری از بهبود و تقویت روابط ایران و الجزایر افزود: امیدواریم دریچه همکاری‌ها به سمت روابط بسیار بهتری باز شود و روابط اقتصادی‌ ما در سطح روابط سیاسی ارتقا پیدا کند.

ابراهیم بوغالی در پایان تصریح کرد: مردم الجزایر برای ملت ایران بسیار احترام قائل هستند، چرا که ایران کشور تاریخ، تمدن و فرهنگ محسوب می‌شود و تأثیر به سزایی در دنیا داشته است.

بازدید از آثار تاریخی و میراث فرهنگی اصفهان و ملاقات با استاندار اصفهان در راستای توسعه روابط گردشگری، اقتصادی و تجاری از جمله برنامه‌های رئیس مجلس الجزایر در اصفهان است که صبح فردا انجام خواهد شد.روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی فریدونشهر

فهرست