استاندار اصفهان در گردهمایی فرمانداران استان :وزارت کشور به دنبال برگزاری انتخابات ذیل منویات مقام معظم رهبری است/اکثریت      نمایندگان استان موافق بخشنامه وزارت کشور هستند                                                                                 ۳۰تیر ۱۴۰۲

دکتر مرتضوی گفت: مجموعه وزارت کشور و ستاد انتخابات به دنبال این است در تراز امنیتی بالا، سالم ترین انتخابات با مشارکت مردم و رقابت کاندیداها ذیل منویات مقام معظم رهبری برگزار شود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، گردهمایی فرمانداران استان با حضور استاندار و معاونین استاندار اصفهان برگزار شد.
در این گردهمایی دکتر سیدرضا مرتضوی استاندار اصفهان، ضمن تسلیت ایام ماه محرم و عزاداری اباعبدالله الحسین(ع) گفت: در ماه محرم و صفر فرصت و ظرفیت‌های ویژه‌ای برای فعالیت‌های تبیینی فراهم می‌شود که بایستی مد نظر قرار بگیرد و برای اینگونه فرصت‌ها برنامه داشته باشیم.
وی ادامه داد: از این رو انتظار می‌رود مراسم‌های این ماه به صورت ویژه برگزار و موضوع حجاب و عفاف نیز برای آحاد مردم تبیین شود.
استاندار اصفهان بیان کرد: شایسته است علما در کنار سخنان تبیینی با نگاه ویژه به مسئله خانواده در خصوص عفاف و حجاب نیز با جوانان گفتگو کنند.
دکتر مرتضوی در خصوص انتخابات نیز عنوان کرد: به دلیل بعضی از حساسیت‌ها و انتظارات ممکن است شائبه به وجود آید که عدم همراهی فرماندار با نماینده به معنای همراهی با دیگر کاندیدها است.
وی ضمن اشاره به بخشنامه رئیس ستاد انتخابات کشور در این خصوص گفت: این بخشنامه حساسیت ها را بالا برده و برخی نیز در سطح ملی به اشتباه موضع گیری درستی نداشتند.
دکتر مرتضوی عنوان کرد: مجموعه وزارت کشور و ستاد انتخابات به دنبال این است در تراز امنیتی بالا، سالم ترین انتخابات با مشارکت مردم و رقابت کاندیداها ذیل منویات مقام معظم رهبری برگزار شود.
وی خاطرنشان کرد: البته نمایندگان استان کمتر در خصوص این بخشنامه موضع گیری داشتند و بسیاری از نمایندگان در این موضوع تلقی صحیحی از نظر وزارت کشور داشتند.
استاندار اصفهان بیان کرد: باید مراقب بود تا صحنه رقابت برای همه کاندیدها به صورت یکسان وجود داشته باشد.
دکتر مرتضوی خاطرنشان کرد: هرچند که نمایندگان هوشیار هستند اما برای ادامه مسیر بایستی فرمانداران مدیریت داشته باشند تا شائبه‌ای برای همراهی با یک کاندیدا خاص برای مردم به وجود نیاید.
وی تأکید کرد: حسب نیازهایی که برای برگزاری فرایند انتخابات وجود دارد در ستاد انتخابات شهرستان در نظر گرفته و زیرساخت‌ها به مرور تکمیل شود.

توصیه و تأکید به فرمانداران به منظور دوری از حاشیه در اجرای انتخابات

محمدرضا جان‌نثاری معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان نیز در این گردهمایی در خصوص فرآیند برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری، گفت: انتخابات کار حساسی است از این رو بایستی با دقت و ظرافت در خصوص آن فعالیت کرد.
وی به فرمانداران تأکید کرد نامه‌های ابلاغی در این خصوص را با دقت مطالعه و پاسخ دهند تا دچار چالش نشوند.
جان‌نثاری تأکید کرد: فرمانداران انتخابات را با وسواس، جدیت، ظرافت و بدون حاشیه دنبال کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: اعتقاد ما این است که وظیفه ما برگزاری انتخابات تحت منویات مقام معظم رهبری است لذا هرگونه جانب داری از کاندیداهای انتخابات جایز نیست.
وی خطاب به فرمانداران استان عنوان کرد: از شایعات دوری کنید و برگزاری انتخابات را با خویشتن‌داری و دوری از حاشیه دنبال کنید.
گفتنی است: گردهمایی فرمانداران استان به همت دفتر سیاسی و تقسیمات کشوری استانداری برگزار شد. در این نشست مدیرکل مدیریت بحران استانداری، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری و مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان با فرمانداران استان دیدار و گفتگو کردند.
همچنین دوره آموزشی پدافند غیرعامل نیز برای فرمانداران برگزار شد.روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی فریدونشهر

فهرست