استاندار اصفهان: استمرار در انجام پروژه‌های تأمین آب استان،در گرو تأمین مالی مناسب است                                              ۲۵تیر ۱۴۰۲

دکتر مرتضوی یکی از مسائل موجود در استمرار و سرعت بخشی به پروژه های تأمین آب را تأمین مالی مناسب برای ادامه مسیر دانست و گفت: جلسه هایی با بنگاه های اقتصادی استانی و ملی در این زمینه داشتیم، اگر تدبیرهای لازم در این زمینه صورت نگیرد با سرعت مناسب نمی توانیم پیش برویم.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری اصفهان، دکتر سید رضا مرتضوی شامگاه شنبه در حاشیه جلسه شورای اداری استان در جمع خبرنگاران گفت: فرونشست زمین اصلی ترین چالش در این خطه است.

وی ادامه داد: این پدیده در برخی از استان ها بیشتر در مناطق دشتی و بیابانی است اما در اصفهان وارد مجموعه های مسکونی و صنعتی شده است.

دکتر مرتضوی با اشاره به پیگیری های انجام شده و جلسه ها و بازدیدهای انجام شده توسط وزیران نیرو و کشور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: تغذیه آبخوان های حوضه آبریز زاینده رود راهکار کاهش نرخ فرونشست و متوقف کردن آن است.

وی گفت: تفاوتی که فرونشست زمین در اصفهان با سایر استان ها دارد این است که در این خطه فرونشست وارد محدوده های مسکونی و صنعتی و برخی از زیرساخت ها شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به بحث انتقال آب و جلوگیری از مصارف غیر قانونی، افزود: از سال گذشته تاکنون چاه هایی که بطور غیر مجاز در حوضه زاینده رود برداشت می کردند به کنتورهای هوشمند مجهز شدند تا خارج از برنامه، برداشت آب نداشته باشند. 

استاندار اصفهان به طرح بزرگ انتقال آب نیز اشاره و خاطرنشان کرد: پیشرفت خوبی در این زمینه داریم و در جلسه های مختلف از مشکلات کار گره گشایی می شود.

وی یکی از مسائل موجود در استمرار و سرعت بخشی به پروژه را تأمین مالی مناسب برای ادامه مسیر دانست و افزود: جلسه هایی با بنگاه های اقتصادی استانی و ملی در این زمینه داشتیم.

دکتر مرتضوی تاکید کرد: اگر تدبیرهای لازم در این زمینه صورت نگیرد با سرعت مناسب نمی توانیم پیش برویم.

وی درباره فعالیت کوره های آجرپزی در اطراف اصفهان نیز گفت: برخی از این کوره ها باید در مناطق جدیدی ادامه کار دهند تا حجم آلودگی کلانشهر اصفهان و شهرستان های نزدیک آن کاهش یابد.

استاندار اصفهان یادآور شد: در این خصوص معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان برنامه مشخصی دارد که با جدیت آنها را دنبال خواهیم کرد.روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی فریدونشهر

فهرست